Yükselen Trend: Akıllı Saat

Ne çok duyuyoruz teknoloji çok gelişti lafını, değil mi? Eskiden bir odayı kaplayan bilgisayarlar şimdi masamızın küçük bir köşesinde, hatta ceplerimizde, hatta artık kolumuzda.

Evet bahsettiğimiz ürünler; akıllı saatler. Akıllı saatler giyilebilir bilgisayarlar olarak hayatımıza girdi.

Mutlaka çevrenizde akıllı saatlerin aslında o kadar da ihtiyaç olmadığını, para kaybına sebep olduğunu, almaya gerek olmadığını söyleyenler vardır. Bunun sebebi akıllı saatlerin ne işe yaradığını, amaçlarının ne olduğunu bilmemeleridir.

Akıllı saatlerin avantajlarını yaşadığımızda aynı onu da akıllı telefonumuz gibi ve hatta daha da fazla işlevli görmeye başlayacağız.

Ben de bir akıllı saat kullanıcısıyım. Başlangıçta sadece görüntü olarak beğendiğim için akıllı saat satın aldım denebilir. Ancak kullanmaya başlayınca evden çıkarken takmayı unuttuğumda geri dönüp aldığım bir aksesuarım haline geldi. Çünkü bu aksesuar taktığımız bir takı ya da normal bir saat gibi değil; işlerimizi ve günlük hayatımızı kolaylaştıran bir cihaz.

Peki bu devrin yükselen trendi akıllı saatler sayesinde ne gibi avantajlara sahibiz?

Akıllı saatler sadece zamanı söylemez. Akıllı saatiniz sayesinde yanınızda profesyonel bir spor hocası ile gezersiniz. Egzersizlerinizi yönetebilir, spor tavsiyeleri alabilir, spor yapmayan biri iseniz sadece adım sayınızı takip ederek bile günlük hareketinizi takip edebilirsiniz. Ayrıca sağlık uygulamaları sayesinde nabız, tansiyon, stres seviyesi gibi değerlerinize ulaşabilir, uyku düzeninizi takip edebilirsiniz.

Neden akıllı saat sorusunun bir diğer cevabı ise; online dünyadan uzak kalmamak diyebiliriz. Tüm bildirimlerinizi görüp, mesajlarınıza cevap verebilir, aramalarınıza dönüş yapabilirsiniz. Başka bir işle ilgilenirken elinizde telefon tutmanıza gerek kalmadan saatiniz ile görüşme yapabilmek büyük bir rahatlık olmaktadır. Sosyal medya takibiniz için de sürekli telefonunuza ulaşmanıza gerek yok, tüm takibi akıllı saatinizden yapabilirsiniz.

Ayrıca video izleyebilir, müzik dinleme keyfine ulaşabilirsiniz. 

Sadece kendiniz için değil çocuklarız için akıllı saat almak da mantıklı olabilir. Çünkü GPS sayesinde konum takibi, SOS düğmesi sayesinde çocuğunuz bir problem yaşadığında haberinizin olması, çocuğunuzun bulunduğu yeri görebilme gibi avantajlara sahiptir. Üstelik siz bu takibi yaparken o özgür hissetmeye devam edecek.

Tüm bunları yaparken aklınızda bir soru işareti oluşabilir. Akıllı saatlerin şarjının çabuk biteceğini düşünebilirsiniz. Ancak akıllı saatlerin bataryası telefonlardan daha uzun dayanır. 2 haftaya kadar şarjı bitmeyen akıllı saatler bulunmaktadır.

Tüm bu avantajların yanında herkese hitap eden görsel çeşitleri olan akıllı saatler de olması müthiş bir özellik. Zevkinize ve ihtiyaçlarınıza en yakın akıllı saatler için mağazalarımıza bekliyoruz 😊